Tréner dorastov Straňovský vidí medzi mládežnikmi viac potenciálnych reprezentantov

Hráč extraligového mužstva, mestský poslanec, klubový manažér, manžel, otec dvoch detí a v neposlednom rade aj tréner oboch dorasteneckých tímov v našom klube. Najmä o tom aká bude dorastenecka sezóna 2019/2020 sme sa v rozhovore porozprávali s Tomášom Straňovským.

 

V akom stave sa pred začiatkom sezóny nachádzajú dorastenecké tímy? Ako sa zmenili kádre, aj realizačné tímy?

Kádre sa zmenili tak, že túto sezónu máme trochu menej mladších dorastencov a viac starších. Ale ten počet je aj pri nich dosť chabý. Musíme však pracovať s tým, čo máme. V mladšom doraste budú vypomáhať starší žiaci, keď to bude možné, takže aj týmto spôsobom to budeme takpovediac lepiť. Čo sa týka trénerov, obidva dorasty so mnou trénuje Michal Meluš.

Ako prebiehala príprava?

Príprava prebiehala podľa plánu, s tým, že sme museli akceptovať dovolenky a iné prázdninové aktivity niektorých chalanov. To čo však bolo plánované sme si aj poctivo odtrénovali. Každý v takom množstve v akom bol schopný.

Aké sú predsezónne ambície? Dala by sa zopakovať aj bronzová medaila z minulej sezóny v mladšom doraste?

Ťažko povedať, neviem posúdiť silu ostatných družstiev, keďže som nesledoval ich výkony v príprave. My sa však budeme koncentrovať hlavne sami na seba. Nechcem dávať nejaké predčasné vyjadrenia ohľadom umiestnenia. Skôr si myslím, že tento rok bude silnejší starší dorast, minulý rok sme to mali naopak. Ale ako som povedal, výsledkovo si netrúfam povedať, ako by sme sa mohli na konci umiestniť. Vieme, že sa nám zranil Samo Kováč, ktorý má zlomený prst, takže už hneď prvý zápas budeme trochu oslabení. Ale nič to nemení na veci, že už v 1.kole v Bratislave si chceme zahrať kvalitnú hádzanú a uvidíme ako to dopadne.

Pôsobíte aj ako asistent trénera v mládežníckej reprezentácii. Máme chalanov, ktorí by mohli stabilne byť aj v mládežníckom národnom výbere?

Áno, máme Tomiho Dévaia, ktorý je pravidelne v kadetskej reprezentácii a tento rok je prvý rok starším dorastencom. Myslím, že má potenciál, aby sa tam objavoval aj v ďalších rokoch. Máme ďalšieho nádejného ľaváka Paťa Illeša, ďalej Roba Korpu. Myslím si, že aj čo sa týka nového projektu predkadetskej reprezentácie, tak tam je zopár chlapcov, ktorí by sa tam mohli uplatniť.

Ako prebieha spolupráca s Mišom Melušom?

Myslím si, že si navzájom dobre pomáhame a dopĺňame sa. Pripravujeme si to celé spoločne, takže to pri Melovi nie je len výlučne o práci s brankármi.

Muži majú za sebou prvý domáci zápas sezóny proti Prešovu, s Martinom vám opäť nevyšlo bratské derby.

Je to tak, minulú sezónu to nevyšlo. Pred jedným zápasom už bolo všetko pripravené, aby sme proti sebe nastúpili, avšak na rozcvičke som sa žiaľ zranil. Teraz dostal Maťo voľno a ja sa stále doliečujem zo zranení, takže to možno konečne vyjde až v odvetnom kole v Prešove. Dúfam, že túto sezónu si ale proti sebe konečne zahráme, lebo veľa šancí, že sa zoči voči ešte postavíme na palubovke už nevidím

Leave a Reply