Výhra s Považskou Bystricou nás drží v hre o playoff

Boj o zostávajúcu semifinálovú miestenku získal opäť väčší náboj. Postarali sa o to hádzanári MHC Štart Nové Zámky, ktorí v sobotňajšom zápase 5. kola nadstavbovej A-skupiny (o 1. – 6. miesto) Slovnaft handball extraligy mužov zaskočili favorita MŠK Považská Bystrica a zdolali ho o jediný gól 23:22 (15:12). Ešte štvrťhodinu pred koncom viedli Novozámčania o päť gólov (20:15), ale posledných sedem minút neskórovali a napokon boli radi za tesné víťazstvo, ktorým sa bodovo dotiahli na štvrtých Šaľanov.

Očakávané dva body si pripísali na konto aj hádzanári tímu Košice Crows, ktorí si poradili so Sportou Hlohovec 30:28 (15:14). O svojom triumfe rozhodli troma gólmi v 58. – 59. min, ktorými sa odpútali na 30:26. Crows si poistili 3. priečku v tabuľke, Hlohovčania figurujú na 6. pozícii tri body od hranice postupu do semifinále.


Súhrn sobotňajších stretnutí 5. kola nadstavbovej A-skupiny (o 1. – 6. miesto) Slovnaft handball extraligy mužov:

Košice Crows – HC Sporta Hlohovec 30:28 (15:14)Najviac gólov: Šiška 8 – Hajko 9/2, 250 divákov

MHC Štart Nové Zámky – MŠK Považská Bystrica 23:22 (15:12)

Najviac gólov: G. Vadkerti 6/1 – Ivanicja 8/2, 280 divákov

Zdroj: slovakhandball.sk

Hlasy po zápase:

Peter Sporni (tréner MHC ŠTART):

“Proti Považskej Bystrici máme stále ťažké zápasy. Som veľmi rád, že sme zvládli posledných 13 minút. Aj zápas predtým sme v takom čase ešte o gól-dva vyhrávali, ale nakoniec to Považania rozhodli pre nich. Som spokojný so zodpovednou hrou chalanov. Na konci sme už síce góly nedávali, ale mali sme dobrú obranu za ktorou zachytal Meluš. Určite spokojnosť po výhre nad silným súperom. Uvidíme čo o týždeň. Pre nás je Slovenský pohár len niečo do plusu. Keď sa nám podarí semifinále s Považskou vyhrať, tak to pre nás bude pridaná hodnota, ale my sa sústreďujeme na boj o prvú štvorku v lige.”

Matúš Kocák (strelec 4 gólov):

“Začiatok zápasu nám nevyšiel, keď sme spravili viac technických chýb, ale ku koncu prvého polčasu sme sa dostali do vedenia a chvalabohu sme si ho udržali až do konca. Aj keď záver súper poriadne zdramatizoval, ale ustrážili sme si to a 2 body sú doma. O týždeň v Pohári bude určite súper ešte viac naladený, aby nám dnešnú prehru vrátil späť.”

Filip Juhás (strelec 1 gólu a narodeninový oslávenec):

“Ťažký zápas. Myslím, že sme ho zvládli viac ako dobre. Pripravovali sme naňho viac ako týždeň a zvládli sme ho po taktickej aj technickej stránke. Myslím, že v Bardejove to bude rovnako vyrovnané. Obidva tímy budú mať za sebou dlhú cestu, veľa bude závisieť od toho ako sa bude dariť brankárom, streleckým spojkám, ale aj ku komu sa viac prikloní šťastie.”

Leave a Reply