Spolupatričnosť v podaní Novozámčanov, pomáhajú dôchodcom

Gestá spolupatričnosti prichádzajú od rôznych športovcov, výnimkou nie sú ani hádzanári, ktorých aktuálna situácia vo svete i na Slovensku vzhľadom na pandémiu koronavírusu nenechala chladných. Hádzanári extraligového MHC Štart Nové Zámky listom adresovanému primátorovi mesta Nové Zámky oficiálne ponúkli pomocnú ruku, a to najmä pri rozvoze potrebných vecí pre seniorov mesta.

“Momentálne prežívame jedno z najťažších období, ktoré nás skúša nielen na zdraví, ale overuje aj našu empatiu, spolupatričnosť, silu. Ešte pred pár týždňami nás chodili na zápasy podporovať a pomáhať nám ako ôsmy hráč na ihrisku naši fanúšikovia, občania mesta Nové Zámky z rôznych vekových kategórií, za čo sme im veľmi vďační. Keďže dnes je situácia obrátená, pomáhať treba občanom, najmä tým starším, rozhodli sme sa vám poslať ponuku spolupráce, podania pomocnej ruky,” uvádza sa v liste hádzanárskeho klubu MHC Štart Nové Zámky.

Reakcia zo strany mesta nenechala na seba dlho čakať. Vo štvrtok sa ozvali jeho predstavitelia a v piatok ráno boli novozámockí hádzanári už v akcii v uliciach mesta. “Práve sme sa vrátili z prvej dnešnej časti roznášania rúšok, ktoré sme rozdávali dôchodcom po meste. Popoludní nás čaká druhé kolo,” povedal pre agentúru SITA hrajúci manažér Štartu a bývalý slovenský reprezentant Tomáš Straňovský.

Veľmi dôležitá je prevencia a minimalizovanie možnosti nákazy. Práve v tomto smere spočíva pomoc Novozámčanov. “Volali nám z mesta, že by potrebovali pomôcť práve s roznášaním rúšok. My sme neváhali, zapojili sa do toho tí, ktorí mohli a neboli práve v práci. V podstate išlo o členov kádra A-tímu mužov. Sme pripravení participovať na pomoci aj v ďalších dňoch, keď bude požiadavka. Nemáme s tým žiadny problém. Navyše, aj tak nie je veľmi čo robiť a radi pomôžeme,” poznamenal T. Straňovský, ktoré teší prístup obyvateľstva v rodnom meste: “Musím povedať, že ľudia v Nových Zámkoch nosia rúška. Hádam som nevidel jedného človeka bez neho. Sám som prekvapený, zdá sa, že osveta pomohla a ľudia sa správajú zodpovedne.”

Zdroj: SITA, Foto: Ronald Mojzes

Leave a Reply