Najväčšia posila Novozámčanov Michal Meluš si bez hádzanej život nevie predstaviť

Hrával v slovenskej reprezentácií, v Maďarsku aj v tíme slovenského majstra Tatran Prešov. Za Nové Zámky chytal ešte v časoch, keď hala praskala vo švíkoch a ľudia na zápasoch sedeli aj na schodoch. Najväčšia letná posila extraligového mužstva MHC ŠTART si v rozhovore zaspomínal aj na staré časy v Nových Zámkoch.

Ako zatiaľ chutí návrat do Nových Zámkov?

Zatiaľ chutí dobre. Som pri synovi, čo bol hlavný dôvod, kvôli ktorému som sa vrátil. Dostal som ponuku hrávať aj trénovať mládež, robiť asistenta pri mladšom a staršom doraste. Ja si bez hádzanej život neviem predstaviť, takže zatiaľ som veľmi spokojný.

Ako si spomínate na časy, keď ste tu pôsobili?

Keď som sem prišiel, mal som 27 rokov odchádzal som ako 30-ročný. Spomínať môžem len v dobrom, v tej dobe bola plná hala skoro na každý zápas. Veľmi dobré časy. Bodaj by to tak ešte niekedy bolo.

Sú tu ešte chalani s ktorými ste vtedy hrávali?

Tomáš Straňovský a Gabi Vadkerti. Ešte Emil Mokryš a Rony Mojzes, ale tí už sú v iných funkciách. Mal som šťastie, že všade kde som hrával bola super partia. Bez partie nie je šport.

Ako zatiaľ hodnotíte prípravu?

Príprava zatiaľ prebieha v pohode. Mali sme obmedzené podmienky kvôli rekonštrukcii haly, ale chceli sme mať peknú halu a oplatilo sa čakať. Keď človek miluje šport, tak je jedno kde trénuje.

Budete pôsobiť ako asistent trénera pri mladšom a staršom doraste, ako to vnímate?

Ja som pri tejto ponuke ani nezaváhal, mňa baví dianie na lavičke. Som rád, keď niečo môžem poradiť našim mladíkom a hlavne brankárom.

Aký je predsezónny cieľ a na čo môže toto družstvo pomýšľať?

Tak u mňa je predsezónny cieľ vydržať celú sezónu bez zranení, tak ako tomu našťastie bolo doteraz. Musím si zaklopať, zatiaľ sa cítim veľmi dobre a na to, že mám 45 rokov som až sám prekvapený. Ja si myslím, že toto mužstvo už minulý rok preukázalo svoju kvalitu. Dúfam, že prvú štvorku spravíme aj túto sezónu a potom uvidíme.

Autor: MHC ŠTART

Leave a Reply