Ďaľšia stíhacia jazda už na body nestačila

Nadstavbová časť sa prakticky ešte len rozbieha a Slovnaft handball extraliga mužov 2019/2020 už pozná prvého semifinalistu. Je ním podľa očakávania Tatran Prešov. Úradujúci šampión zvládol stredajšiu dohrávku 1. kola A-skupiny (o 1. – 6. miesto), keď v Hlohovci zdolal domáci HC Sporta o 20 gólov 39:19, k čomu najväčšou mierou z hľadiska počtu dosiahnutých gólov prispel Oliver Rábek, autor 10 presných zásahov.

Dôležitý duel v boji o semifinálovú miestenku sa hral v Nových Zámkoch, kde sa z tesného víťazstva 29:28 v regionálnom derby v rámci 3. kola tešili hostia z HKM Šaľa. Domáci MHC Štart doplatil na nevydarený záver prvého polčasu, keď súper získal päťgólový náskok. Ten po zmene strán Šaľania ešte mierne zvýšili (17:11, 21:15, 22:16). Novozámčania potom začali stíhaciu jazdu. Tri minúty pred koncom a 36 sekúnd pred záverečným hvizdom sa dotiahli na rozdiel jediného gólu (27:28, 28:29), ale vyrovnať sa im už nepodarilo, napriek dvom čistým spáleným šanciam Vadkertiho a Tschura v samotnom závere, a tak sa na nich Šaľa nielen bodovo dotiahla, ale aj poskočila na 4. pozíciu v tabuľke.


Výsledky stredajších stretnutí nadstavbovej A-skupiny (o 1. – 6. miesto) Slovnaft handball extraligy mužov 2019/2020:

dohrávka 1. kola:HC Sporta Hlohovec – Tatran Prešov 19:39 (8:16)

Najviac gólov: Péchy 5/1 – Rábek 10, 300 divákov 


3. kolo:MHC Štart Nové Zámky – HKM Šaľa 28:29 (9:14)

Najviac gólov: G. Vadkerti 8/1 – Petro 7/5, 300 divákov

zdroj: slovakhandball.sk

Ohlasy po zápase:

Peter Sporni (tréner MHC ŠTART):

“Tentokrát bol ten záver pre nás nešťastný, keď sme zahodili dve posledné tutovice a prehrali so Šaľou o gól. Myslím si, že nie tam nám odišiel zápas. Ten sme si prehrali v prvom polčase, keď sme sa trápili na postavenú obranu, hra nemala vôbec charakter, nepremenili sme tri sedemmetrové hody a to rozhodlo o prehre. Ja som sa vyjadroval aj v televízii, že toto mužstvo silu má a dokážeme zvrátiť aj ťažké zápasy, kde prehrávame o 6 gólov. Bohužiaľ, tentokrát sa k nám šťastena nepriklonila.”

Tomáš Straňovský:

“Škoda, že sme o gól prehrali. Celý zápas sme v podstate prehrávali, na konci sme sa to snažili zvrátiť, ale zahodili sme smolne dve čisté šance. Myslím, že tie dva predchádzajúce zápasy doma s Topoľčanmi a vonku s Hlohovcom sme mali kus šťastia, takže teraz sa to vyrovnalo. Nevadí, ideme ďalej, ešte nás čaká 7 zápasov a súperovi budeme musieť oplatiť prehru u nich v Šali.”

Michal Meluš:

“Čo k tomu povedať, prvý polčas sme mali slabý útok a nemohli sme sa dostať k veľa gólom. Druhý polčas sa to trochu zlepšilo. Hra nám však viazne, nedávame to z ruky a máme problémy s premieňaním šancí. Druhý polčas sme sa zlepšili, bohužiaľ sme na konci zahodili dve čisté šance, mohla to byť aspoň remíza. Je to mladý tím, sú to len skúsenosti s takýmito ťažkými zápasmi a budúcu sezónu môže byť tento tím ešte silnejší. Pokúsime sa ešte o štvorku zabojovať, nie je nič stratené.

Leave a Reply