V dramatickom zápase sme zachraňovali jeden bod zo zápasu proti ŠKP Bratislava

Tímy hostí si v troch sobotňajších dueloch vybojovali päť zo šiestich bodov. Doma dokázali zabodovať len Nové Zámky, ktoré remizovali s bratislavským ŠKP 24:24. Novozámčania si určite trúfali na plný bodový zisk, ale prakticky od začiatku museli doťahovať náskok súpera. Hráči MHC v záverečnej desaťminútovke vyrovnali a vzápätí sa dostali do vedenia (23:22 v 55. min), ale napokon museli ratovať aspoň nerozhodný výsledok. Ten im šesť sekúnd pred koncom zaistil svojím jubilejným 10. presným zásahom Tomáš Tschur z pokutového hodu. ŠKP potiahol najmä v prvom polčase Arťom Borsuk, dovedna autor 7 gólov.

Košice Crows potvrdili na pôde posledného tímu tabuľky úlohu favorita, keď nad Slovanom Modra vyhrali s prehľadom 28:20. O svojom triumfe rozhodli v druhom dejstve, najmä šnúrou z 18:15 v 39. min na 24:15 v 50. min. Košičania sa bodovo dotiahli na prešovského lídra, ale ten má k dobru súboj s Topoľčanmi.

Drámu so šťastnejším koncom pre hostí zo Šale videli diváci v Hlohovci, kde miestny HC Sporta podľahol 24:25, hoci v 24. min vyhrával 15:7. V zostávajúcom čase I. polčasu a za prvým 16 minút druhého dejstva však Hlohovčania prišli o náskok a pustili svojho súpera do tesného vedenie. O víťazstve HKM rozhodol v 59. min mládežnícky reprezentant Daniel Polák. Jeho tím sa posunul v tabuľke na 4. pozíciu práve pred Hlohovec.

Výsledky sobotňajších strentutí 10. kola Slovnaft handball extraligy hádzanárov 2019/2020:
MHC Štart Nové Zámky – ŠKP Bratislava 24:24 (13:15)
Najviac gólov: Tschur 10/7 – Borsuk 7, 225 divákov

HáO TJ Slovan Modra – Košice Crows 20:28 (10:12)
Najviac gólov: Jurikovič 5 – Ľoch a R. Antl ml. po 5 280 divákov

HC Sporta Hlohovec – HKM Šaľa 24:25 (16:12)
Najviac gólov: L. Péchy 8/1 – Prokop 6, 600 divákov

Tréner extraligového mužstva Marek Bozsóky:

„Znova sme pohoreli na premieňaní vyložených príležitostí. Dobré úseky sme striedali s hlúpymi chybami, stratami lôpt a tým sme súperovi vždy dali šancu, aby zostal v zápase. Streľba z nepripravených príležitostí a nevyužité presilovky nám pochovali šancu na víťazstvo. Keď sa pozriem na zápas z nadhľadu, bolo to vyrovnané stretnutie, ktorému prislúcha deľba bodov. Sme smutní z dosiahnutého výsledku, nová palubovka, akoby nám nepriala tešiť sa z víťazstva. Oslabenie kádra vinou zranení a príprava, ktorá sa lepila kvôli pokladaniu novej palubovky v našej hale majú žiaľ oveľa väčší vplyv na hru mužstva než sme čakali. Bohužiaľ hráme na štyri spojky a to je strašne málo. Citeľne nám chýba Filip Ficza, ktorého zranenie vyradilo asi na celú sezónu. Mladý Nándor Fekete sa taktiež ešte nezapojil do tréningového procesu a to sú naše obidve ľavé spojky. Nahrádzame ich Ernestom Masarykom, ktorý ma určite svoju hráčsku kvalitu, ale bohužiaľ aj 39 rokov a nedokáže utiahnuť celý zápas. Strieda ho Gabo Vadkerti, ale je to z núdze cnosť, keďže Gabo je stredná spojka, ktorá je zvyknutá tvoriť a nie zakončovať a takto vlastne bojujeme od začiatku sezóny. Neostáva nám nič iné, ako ďalej pracovať a zapracovať do mužstva ďalších hráčov z dorastu. Dobre sa ukazuje Tomi Dévai na krídle, aj keď u neho ešte vidieť rešpekt z prechodu k mužom. Uvidíme ako sa ukáže Filip Bleho, ktorý s nami začal trénovať. Určite dostane priestor na ihrisku proti Modre, či už v Pohári alebo v Lige. Chlapci ako Salgó a Juhás ukazujú, že sú mladými hráčmi,  ktorých vieme postaviť do zápasu v akejkoľvek fáze stretnutia a sú hráčmi, ktorí vedia zobrať na seba zodpovednosť a neboja sa riešiť vzniknuté situácie, tak ako sa očakáva. Celú ligu bojujeme sami so sebou. Máme veľmi veľa strát lôpt, zahodených vyložených streleckých príležitostí a tým dupeme na svoje sebavedomie a bohužiaľ prehrávame zápasy, ktoré sme mali vyhrať.“

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Ronald Mojzes

Leave a Reply