ŠTART vs CROWS

Výsledok

NIKÉ HANDBALL EXTRALIGA 2019/2020

(17.KOLO)
MHC ŠTART Nové Zámky
Košice Crows
34 - 29
Konečné skóre
Tabuľka 1. polčas 2. polčas Góly
MHC ŠTART Nové Zámky 18 16 34
Košice Crows 13 16 29
Góly
0
Góly
0
Štatistiky zápasu

Súhrn

Zámčania bez zraneného Tilandyho síce prehrávali v úvode 2:4, ale neskôr strhli vedeniu na svoju stranu a od stavu 9:8 už do konca zápasu boli len vo vedení. Polčasový náskok narástol až na 5 gólov 18:13 a rovnakým rozdielom to bolo aj po záverečnom hvizde, napriek tomu, že v 55. minúte sme už vyhrávali aj o 7 gólov. Strelecky klasicky podržal tím druhý najlepší strelec SHE Tomáš Tschur s 9 zásahmi a parádny zápas zažil len 17-ročný dorastenec Tomáš Dévai, ktorý si pripísal rovno prvých osem zásahov v najvyššej slovenskej mužskej súťaži. Dvoma gólmi cez celé ihrisko sa taktiež blysol brankár Michal Meluš.

MHC Štart Nové Zámky – Košice Crows 34:29 (18:13)
Najviac gólov: Tschur 9/1 – Ľoch 8, 150 divákov

Ohlasy po zápase 17.kola SHE s Košice Crows:

Peter Sporni (tréner MHC ŠTART):

“My sa v prvom rade veľmi tešíme týmto dvom bodom. Na Košice sme sa pripravovali a boli to dva vydreté body. Naša hra bola trochu strohá, chýbala tomu nápaditosť a trošku rýchlosti. Dva body sú však doma a sú dôležité, ktoré do tabuľky potrebujeme. Vyzdvihol by som výkon Tomáša Dévaia, pracujeme s ním u mužov dva týždne a je to naša budúcnosť. Rovnako ako Filip Juhás na krídle, sú to mladí chlapci, ktorí nám dnes veľmi pomohli. Takisto pomohol Miloš Lacena, ktorý prišiel na hosťovanie. Nemôžem taktiež zabudnúť na Tomiho Tschura a Gabiho Vadkertiho, ktorí potiahli tento zápas.”

Tomáš Dévai (strelec 8 gólov):

“Hralo sa mi veľmi dobre, dostal som veľa príležitostí sa ukázať a dúfam, že som nesklamal dôveru trénera. Nebol som nervózny, už som párkrát na mužských zápasoch bol a nastúpil som aj teraz počas prípravných zápasov.”

Tomáš Tschur (strelec 9 gólov):

“Čakali sme ťažký zápas, vzhľadom na to, že Košice cez víkend odohrali dobrý zápas s Prešovom. Na zápas sme sa pripravovali, hoci sme boli ešte troška poznačení víkendovým turnajom a mali sme trošku maródku. Košice začali voľnejšie, čo sme využili a v prvom polčase sme si vytvorili 5-gólový náskok, keď brankári súpera nemali práve najlepšiu úspešnosť. To bol podľa mňa rozhodujúci faktor v prvom polčase. V tom druhom sme si ho už dokázali postrážiť, hoci súper to dvakrát stiahol asi na tri góly, ale našťastie sme to dotiahli do víťazného konca. Myslím si, že čo sa týka sebavedomia, tak nám tento zápas môže veľmi pomôcť. Keď sa niektorí hráči ešte kompletne uzdravia a nabehnú do tréningového tempa, tak to bude ešte lepšie. V sobotu nás čaká náročný zápas, hoci s tabuľkovo slabším súperom, ale musíme sa naňho zodpovedne pripraviť a verím, že v sobotu Topoľčany porazíme a pôjdeme na štvrté miesto v tabuľke.”

Miesto zápasu

Športová hala Milénium
T. G. Masaryka, Nové Zámky, Nitriansky kraj, Západné Slovensko, 940 02, Slovenská republika

ŠTART

# Hráč Pozícia Góly Trestné minúty
3Matúš KocákPivot00
17Patrik MolnárPravá spojka10
18Gabriel VadkertiStredná spojka40
26Andrej SalgóPivot14
74Michal MelušBrankár20
14Tomáš DévaiPravé krídlo80
 Celkovo 164

CROWS

Pozícia Góly Trestné minúty
 00