ŠTART vs AGRO

Výsledok

NIKÉ HANDBALL EXTRALIGA 2019/2020

(18. KOLO)
MHC ŠTART Nové Zámky
HK Agro Topoľčany
29 - 28
Konečné skóre
Tabuľka 1. polčas 2. polčas Góly
MHC ŠTART Nové Zámky 13 16 29
HK Agro Topoľčany 12 16 28
Góly
0
Góly
0
Štatistiky zápasu

Súhrn

Posledný zápas 18.kola Slovnaft Handball Extraligy začali domáci hádzanári vlažne a v 9. minúte už prehrávali 3:6. Zámčania vyrovnali na 6:6 a neskôr na 9:9, ale Agro opäť odskočilo na rozdiel 3 gólov v 25. minúte. Do prestávky však už strielali góly len domáci a do kabín sa tak odchádzalo za stavu 13:12. Mladý tím Topoľčian nezložil zbrane ani po prestávke a ďalej predvádzal fyzickú tempo hádzanú. Zápas sa ďalej ťahal gól na gól, až kým hostia neodskočili v 53. minúte na 23:27 a zápas sa zdal rozhodnutý. To však už bol v bráne Marek Pavlovič a Zámčania začali svoju stíhaciu jazdu. Tri góly Vadkertiho dostali Zámky do vedenia o 1 gól, Topoľčanci však ešte stihli vybojovať sedemmetrový hod. Filipeje však stroskotal na Pavlovičovi a v Miléniu tak vypukla obrovská radosť Zámčanov.

Ohlasy po zápase:

Peter Sporni (tréner):

“Pravdupovediac sme čakali takýto zápas po rozboroch zápasov, ktoré Topoľčanci hrali, či už to bola Považská Bystrica doma alebo Hlohovec. Vedeli sme, že kvalitu majú. Nefungovala nám obrana a chýbali nám zákroky v bráne, vďaka ktorým by sme sa mohli odtrhnúť. Chvalabohu to však Marek Pavlovič na konci zavrel a chytil aj poslednú sedmičku. Boli sme si vedomí, že ideme do ťažkého zápasu a sme radi, že sme ho vyhrali o gól. Bolo to pre nás vysnené, žeby sme do nadstavby išli zo štvrtého miesta, ale súťaž je ešte veľmi dlhá. Teraz nás čaká 10 ťažkých zápasov, budeme sa poctivo pripravovať na každý jeden.”

Marek Pavlovič:

“Veľmi slabý zápas z našej strany, či v útoku, či v obrane. Som rád, že sme to otočili. Chlapci zabojovali a na konci, keď nám už tieklo do topánok, tak sme sa vzchopili a otočili to. Takýto zápas, v ktorom by som to rozhodol poslednou sedmičkou som ešte asi nezažil. Veril som si na ňu a som rád, že to tak dopadlo.”

Gabriel Vadkerti:

“Veľmi tažký zápas. V prvom polčase sme trošku zaspali, hlavami sme ostali v šatni. Topoľčancov musím pochváliť, mladí chalani, ktorí do toho išli naplno a nebáli sa. My sme sa trápili v útoku a nevýchadzalo nám to ani v obrane. Melovi sa nedarilo, tak ako s Košicami. Na konci sme sa pozbierali, začala fungovať obrana a dávali sme aj góly. So štvrtým miestom po základnej časti sme určite spokojní, vzhľadom na to ako sme začali sezónu a ako sa aktuálne trápime so zraneniami.”

Miesto zápasu

Športová hala Milénium
T. G. Masaryka, Nové Zámky, Nitriansky kraj, Západné Slovensko, 940 02, Slovenská republika

ŠTART

# Hráč Pozícia Góly Trestné minúty
1Marek PavlovičBrankár00
3Matúš KocákPivot20
14Tomáš DévaiPravé krídlo40
17Patrik MolnárPravá spojka00
18Gabriel VadkertiStredná spojka80
26Andrej SalgóPivot00
74Michal MelušBrankár00
 Celkovo 140

AGRO

Pozícia Góly Trestné minúty
 00